Címke "úszás"

Úszó vk – Hosszú Katinka négy érmet szerzett vasárnap

Hosszú Katinka négy érmet – két aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot – szerzett vasárnap az úszók idei világkupa-sorozatának nyitóállomásán, a viadal harmadik napján, így összesen 11 medállal zárta a kazanyi megmérettetést. A háromszoros olimpiai bajnok Tatárföld fővárosában – a

Tovább

Úszó Eb – Verrasztó arany-, Késely ezüst-, Burián bronzérmes a zárónapon

Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen arany-, Késely Ajna 400 méter gyorson ezüst-, Burián Katalin pedig 200 méter háton bronzérmet szerzett a Glasgow-ban rendezett úszó Európa-bajnokság csütörtöki zárónapján. A magyar csapat négy arany-, három ezüst- és két bronzéremmel zárt. Verrasztó 4:10.65

Tovább

Úszó Eb – Kapás Boglárka aranyérmes 200 méter pillangón

Kapás Boglárka aranyérmet nyert 200 méter pillangón a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság hétfői versenynapján. A 25 éves magyar versenyző 2:07.13 perces egyéni csúccsal csapott célba, a szám másik magyarja, a két évvel ezelőtt ezüstérmes Szilágyi Liliána 2:08.69-cel a hatodik lett.

Tovább

Úszó Eb – Milák arany-, Kenderesi ezüstérmes 200 méter pillagón

Milák Kristóf arany-, Kenderesi Tamás pedig ezüstérmet szerzett 200 méter pillangón vasárnap az úszók Glasgow-ban zajló Európa-bajnokságán. A 18 éves Milák 1:52.79, a 21 esztendős, olimpiai harmadik Kenderesi 1:54.36 perces idővel csapott célba. Az elődöntőből a fináléba Kenderesi került a

Tovább

Hosszú Katinka júniusban visszatér, s az Eb-n is ott lesz

Hosszú Katinka júniusban tér vissza a versenyzéshez, és várhatóan a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon is indul majd. A háromszoros olimpiai bajnok többek között erről is beszélt abban az interjúban, amelyet egyik szponzorának, a Huaweinek adott. “Úgy érzem, hogy fizikálisan és mentálisan

Tovább

Verrasztó Dávid újabb két érme

Verrasztó Dávid szombaton egy-egy arany- és bronzérmet nyert az úszók Golden Tour elnevezésű franciaországi sorozatának második állomásán, Sarcelles-ben. A helikopter-balesetben 2015-ben elhunyt olimpiai bajnok Camille Muffat emlékére kiírt viadal második napján az FTC 29 éves kiválósága – aki pénteken 400